Witajcie na Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej


 Create an Account  

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Galeria zdjęć

Info... o WTZ
. O WTZ...
. Pracownie
. Historia
. Kontakt

Pracownie
. Komputerowa
. Muzykoterapii
. Przyrodnicza
. Rękodzielnictwa
. Plastyczna
. Gospodarstwa Domowego
. Kroju i szycia
. Techniczna
. Modelarska
. Rzeźby i linorytu
. Papieroplastyki
. Hafciarsko-tkacka
. Bukieciarstwa
. Decoupage
. Koralikarstwa


Rehabilitacja, sport ...
. Rehabilitacja
. Zawody sportowe

Własne strony internetowe uczestników
. Marcin Budzeń
. Piotr Datka
. Edwin Fijałkowski
. Kamila Kurek
. Ernest Lipka
. Tomasz Mroczek
. Marcin Solarz
. Tomasz Taborski
. Jerzy Treliński
. Marcin Ziewiec

  
SZANSA w Bydgoszczy
Sekcja SZANSAW dniach 9-12 czerwca na obiektach "Zawiszy" w Bydgoszczy odbył się VIII Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych, a w Ośrodku Rekreacji Konnej Stajnia Jarużyn – VII Ogólnopolski Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych. W mityngach wzięło udział 15 zawodników z Oddziału Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie w tym, aż 2 zawodników z Sekcji "SZANSA" z Ostrowca Świętokrzyskiego."SZANSA" przywiozła dwa srebrne medale, nowe doświadczenia sportowe, wiele wrażeń, wspomnień i nowych przyjaźni.


W obu mityngach wzięło udział 120 sportowców z 13 oddziałów regionalnych, w tym 3 zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego (dwóch z Sekcji "SZANSA" oraz jeden z Sekcji "RYWAL") oraz trener Sekcji "SZANSA". Ostrowiec przywiózł dwa srebrne medale i jedno piąte miejsce oraz wiele wrażeń, wspomnień i nowych przyjaźni.
Zawody rozpoczęły się w czwartek od oficjalnego ważenia zawodników, a wieczorem uroczystą Ceremonią Otwarcia, uświetnioną występami grupy tanecznej "Fleksi", znanej z programu telewizyjnego ,,Mam Talent", oraz zespołu muzycznego "Banau".

Zawody "siłaczy" składały się z dwóch konkurencji: dwuboju oraz trójboju siłowego. W szranki stanęło 75 sportowców - powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Sekcji "SZANSA" - Najlepsi zawodnicy w martwym ciągu podchodzili do 200 kilogramowej sztangi. Wszyscy sportowcy dawali z siebie wszystko, a ostrowieccy sportowcy pobili swoje rekordy życiowe o wiele, wiele kilogramów.

W przerwach między zmaganiami sportowymi zawodnicy mogli bezpłatnie przebadać się w ramach programu "Zdrowi Sportowcy, z którego zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego bardzo chętnie brali udział.

Trzeciego dnia na terenie ośrodka jeździeckiego w Jarużynie wszyscy uczestniczyli w festynie. Zabawa była fantastyczna - zawodnicy, trenerzy, wolontariusze i organizatorzy wspólnie bawili się do późnego wieczora. Było ognisko z kiełbaskami, przejażdżka bryczką, stoiska kulinarne, tańce, a na koniec składanie podpisów na ogromnym banerze oraz znany m.in. z Ogólnopolskiego Mityngu w Pływaniu z Ostrowca Świętokrzyskiego 2008 roku "Teatr Ognia". W niedzielę po ceremonii zakończenia wszyscy uczestnicy mityngów rozjechali się do domów.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia "SZANSA" jak zwykle po imprezach, w których biorą udział członkowie "SZANSY" znajduje się bardzo bogata kolekcja zdjęć z pobytu w Bydgoszczy

Za zawodników podczas Ogólnopolskiego Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych odpowiedzialni byli trenerzy Remigiusz Woźniak (Sekcja "SZANSA") i Tomasz Nowak (Sekcja "OLIMPIJCZYK"), a wyniki ostrowieckich zawodników wyglądają następująco:

Grupa startowa numer 8 - kategoria 82,50 kg (senior)
Dunal Marcin miejsce 2 - wynik trójboju 305,00 kg (wyciskanie 70,00 kg, martwy ciąg 150,00 kg, przysiad 85,50)

Grupa startowa numer 5 - kategoria 75,00 kg (junior)
Dunal Paweł miejsce 2 - wynik trójboju 295,00 kg (wyciskanie 55,00 kg, martwy ciąg 155,00 kg, przysiad 85,00)
Bilewicz Rafał miejsce 5 - wynik trójboju 145,00 kg (wyciskanie 50,00 kg, martwy ciąg 55,00 kg, przysiad 40,00)

Kierownikiem ekipy była Agnieszka Jewiarz (Sekcja "GROM")

Pozostałe informacje o występach całej reprezentacji Oddziału Świętokrzyskiego na stronie www.swietokrzyskie.olimpiadyspecjalne.pl

Prawa autorskie © Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2013-11-05 (482 odsłon)

[ Wróć ]
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.wtz.ostrowiec-sw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund