Witajcie na Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej


 Create an Account  

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Galeria zdjęć

Info... o WTZ
. O WTZ...
. Pracownie
. Historia
. Kontakt

Pracownie
. Komputerowa
. Muzykoterapii
. Przyrodnicza
. Rękodzielnictwa
. Plastyczna
. Gospodarstwa Domowego
. Kroju i szycia
. Techniczna
. Modelarska
. Rzeźby i linorytu
. Papieroplastyki
. Hafciarsko-tkacka
. Bukieciarstwa
. Decoupage
. Koralikarstwa


Rehabilitacja, sport ...
. Rehabilitacja
. Zawody sportowe

Własne strony internetowe uczestników
. Marcin Budzeń
. Piotr Datka
. Edwin Fijałkowski
. Kamila Kurek
. Ernest Lipka
. Tomasz Mroczek
. Marcin Solarz
. Tomasz Taborski
. Jerzy Treliński
. Marcin Ziewiec

  
SZANSA na Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2012
Sekcja SZANSASekcja Olimpiad Specjalnych "SZANSA" działającej przy Stowarzyszeniu "SZANSA" wzięła czynny udział kolejnym przedsięwzięciu organizacyjnym Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie Olimpiady Specjalne – Polska.
W dniach 29.02-03.03.2012 roku w Kielcach i Skarżysku-Kamiennej odbyły się VIII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2012, w których wzięło udział ponad 370 zawodników z całej Polski i zza granicy. W tym, aż 4 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z Sekcji „SZANSA” działającej przy Stowarzyszeniu „SZANSA”.


W konkurencji narciarstwo zjazdowe gigant i super gigant zawodnicy reprezentujących województwo świętokrzyskie z „SZANSY” zdobyli 3 medale. Paweł Dunal dwa złote, a Marcin Dunal czwarte miejsce w gigancie i srebrny medal w super gigancie. Natomiast w łyżwiarstwie szybkim Paweł Menducki zdobył jeden złoty medal na 333 m. oraz srebrny medal na 500 m. Natomiast Piotr Kraska zajął piąte miejsce w gigancie i czwarte miejsce super gigancie w swoich grupach sprawnościowych.

Należy podkreślić, że Marcin Dunal trafił po preeliminacjach do grupy zawodników zaawansowanych, co po dwóch sezonach na nartach należy uznać za duży sukces.

Reprezentacja zawodników Olimpiad Specjalnych Polska na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Korei Południowej w 2013 roku została wyłoniona właśnie podczas tych Igrzysk podczas uroczystego losowanie reprezentacji, zgodnie z przepisami Olimpiad. Kwalifikacja do losowania, jak zawsze zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych, odbywa się spośród zawodników – złotych medalistów, uczestniczących w zawodach szczebla niższego (dotyczy to medalistów zarówno najsilniejszych jak i najsłabszych grup sprawnościowych).

Okazało się, że losowanie przyniosło szczęście Pawłowi Menduckiemu, który został wybrany jako trzeci podstawowy zawodnik w łyżwiarstwie szybkim, natomiast Paweł Dunal został wylosowany jako trzeci rezerwowy w narciarstwie zjazdowym. Po losowaniu kolejnym etapem kwalifikacji zawodników będzie dopełnienie formalności rejestracyjnych, dokumentacji medycznej oraz udział w obozie przygotowawczym i ostateczne zakwalifikowanie po obozie. Także jest wielce prawdopodobne, że Ostrowiec Świętokrzyski będzie reprezentowany w 2013 roku na Igrzyskach Światowych w Korei.

Remigiusz Woźniak na czas Igrzysk był członkiem Komitetu Organizacyjnego w Komisji Promocji odpowiedzialny za Sekcję strony www Igrzysk, na której na bieżąco można było śledzić nie tylko wyniki, ale także zdjęcia i filmiki z Igrzysk. Przy obsłudze technicznej Igrzysk pracowali również Przemysław Walczyk i Tomasz Taborski z Sekcji „SZANSA”, którzy pomagali w obsłudze multimedialnej dyscypliny hokej halowy.

Zakończenie Igrzysk odbyło się w Hali Sportowej w Skarżysku-Kamiennej. Miłym akcentem dla ostrowieckich zawodników i trenerów było to, że VIII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2012 zamykał wspólnie z wszystkimi uczestnikami tej wspaniałej imprezy Poseł na Sejm RP Zbigniew Pacelt.

Wszystkie informacje na stronie www.igrzyska2012.olimpiadyspecjalne.pl

"SZANSĘ" reprezentowali: Paweł Menducki, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Piotr Kraska, Remigiusz Woźniak, Tomasz Taborski, Przemysław Walczyk, Tomasz Przybysławski.

Prawa autorskie © Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2012-04-23 (578 odsłon)

[ Wróć ]
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.wtz.ostrowiec-sw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund