Witajcie na Strona Stowarzyszenia SZANSA oraz Warsztatu Terapii Zajeciowej


 Create an Account  

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Galeria zdjęć

Info... o WTZ
. O WTZ...
. Pracownie
. Historia
. Kontakt

Pracownie
. Komputerowa
. Muzykoterapii
. Przyrodnicza
. Rękodzielnictwa
. Plastyczna
. Gospodarstwa Domowego
. Kroju i szycia
. Techniczna
. Modelarska
. Rzeźby i linorytu
. Papieroplastyki
. Hafciarsko-tkacka
. Bukieciarstwa
. Decoupage
. Koralikarstwa


Rehabilitacja, sport ...
. Rehabilitacja
. Zawody sportowe

Własne strony internetowe uczestników
. Marcin Budzeń
. Piotr Datka
. Edwin Fijałkowski
. Kamila Kurek
. Ernest Lipka
. Tomasz Mroczek
. Marcin Solarz
. Tomasz Taborski
. Jerzy Treliński
. Marcin Ziewiec

  
SZANSA podsumowała pierwszy rok projektu na Cyprze
Wysłano dnia 17-06-2014 o godz. 08:41:31
Temat: Grundtvig - European Citizen Today
Grundtvig - European Citizen TodayW dniach 10-15 czerwca 2014 roku odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu pt. „EUROPEAN CITIZEN TODAY” - w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Grundtvig, akcja Projekty Partnerskie Grundtviga. Spotkanie odbyło się u cypryjskich partnerów w mieście Paphos.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja ze spotkania na Cyprze

Do partnerów z Cypru Stowarzyszenie „SZANSA” pojechało prezentować swoje osiągnięcia w ramach „European Citizen Today” oraz napisać wspólny raport wszystkich partnerów z pierwszego roku działalności. W mieście gospodarzy Paphos stawili się prawie wszyscy partnerzy z państw będących wraz ze Stowarzyszeniem „SZANSA” w projekcie, czyli przedstawiciele z Portugalii, Rumunii, Hiszpanii oraz oczywiście gospodarze z Cypru. „SZANSĘ” reprezentowali Remigiusz Woźniak, Robert Rogala oraz Zdzisław Klusek.

W trakcie oficjalnego spotkania wszyscy partnerzy prezentowali swoje osiągnięcia od ostatniego spotkania w Rzymie. Okazało się, że w prezentacji multimedialnej „SZANSY” jest bardzo dużo działań do zaprezentowania, ponieważ oprócz zaplanowanych działań we wniosku jaki był napisany organizacja proponuje podjęcie wielu działań dla członków Stowarzyszenia "SZANSA" - poszerzając w ten sposób ofertę programową. Wielogodzinne spotkanie pokazało, że wszyscy partnerzy realizują projekt na bardzo wysokim poziomie.

Stowarzyszenie "SZANSA" w ramach ustalonego planu pracy i harmonogramu odpowiedzialne było za zrobienie kalendarza. Po wymianie e-mail'i z partnerami został ustalony wzór i treść kalendarza jako praca zespołowa podczas warsztatów komputerowych. Kalendarz powstał dzięki pomocy Studio Grafit z Kielc oraz POGstudio.pl z Ostrowca Świętokrzyskiego. Został wydrukowany w profesjonalnej drukarni i rozdany w wersji papierowej jak i elektronicznej (plik na CD) podczas spotkania na Cyprze.Wizyty u partnerów, to również poznanie miejscowej kuchni, obyczajów i tradycji. W trakcie pobytu na Cyprze dzięki gospodarzom "SZANSA" mogła brać udział w pokazach tradycyjnych tańców cypryjskich, gdzie dużą rolę odgrywają rekwizyty, co sprawia, że stają się one bardzo widowiskowe, np. tatsia jest tańcem, w którym napełnione wodą szklanki umieszcza się na sicie do przesiewania mąki, starając się nie uronić z nich ani kropelki. Natomiast poterka, to taniec solowy, w którym tancerz ustawia na głowie piramidę ze szklanek. Tego drugiego z "powodzeniem" próbował dwukrotnie kolega Jorge z Hiszpanii.

Bogactwo zabytków z praktycznie każdej epoki istnienia Pafos stało się przyczyną wpisania miasta na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Do ważniejszych zabytków zaliczają się: Grobowce Królewskie - starożytna nekropolia, Zamek w Pafos - zamek bizantyjski z XIII wieku a także starożytne mozaiki rzymskie. Odwiedziliśmy Kurion, czyli kompleks archeologiczny w południowej części Cypru, w którego skład wchodzą dwa stanowiska archeologiczne – pozostałości starożytnego miasta Kurion oraz oddalone o dwa kilometry na zachód sanktuarium Apollina. Nie mogło zabraknąć odwiedzenia miejsca, gdzie według mitologii greckiej u wybrzeży Pafos narodziła się z morskiej piany bogini miłości Afrodyta.

Stowarzyszenie „SZANSA” bardzo serdecznie dziękuje Panu Zdzisławowi Kluskowi za poświęcenie swojego prywatnego czasu i za okazaną pomoc w przygotowaniach oraz w trakcie wizyty na Cyprze. Jego wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych oraz jako koordynatora Grundtviga województwa świętokrzyskiego okazało się bezcenne.


 
Pokrewne linki
· Więcej o Grundtvig - European Citizen Today
· Napisane przez Szczepan


Najczęściej czytany artykuł o Grundtvig - European Citizen Today:
Konkurs na logo Projektu Grundtvig


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4
Głosów: 3


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.wtz.ostrowiec-sw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund